• Eğitim Dönemi: Pazartesi – Cuma | 08:45 – 00:00
  • Eğitim Dönemi: Cumartesi | 09:30 – 17:00
  • Eğitim Dönemi: Pazar | 11:00 – 19:00
  • Yaz Dönemi Pazartesi – Cuma 08:45 – 17:00
  • Sömestr Tatili Pazartesi – Cuma 08:45 – 17:00

Ödünç Verme

Barbaros Kütüphanesi “Ödünç Alma”hizmetlerinden yararlanan kullanıcılar, ödünç alınabilen bilgi kaynakları, yayın alma sayısı ve süresi aşağıdadır.

Untitled

 

* Bahçeşehir Üniversitesi Barbaros Kütüphanesi’nden kurum mensupları (Akademik ve İdari Personel, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencileri) ve üyeler yararlanabilir.
* Kütüphane bilgi kaynaklarından yararlanmak isteyen kullanıcılar ödünç alma, iade ve uzatma işlemlerini sadece kendileri, kimlik kartlarını göstermek koşuluyla yapabilirler.
*  Zamanında iade edilmeyen materyallerde her geçen gün için materyal başına 0,50 TL. ceza uygulanır. Bu miktarlar günün şartlarına göre yeniden belirlenir.
* Ayırtılan bilgi kaynağı 3 günden fazla bekletilmez. 3 gün içinde alınmayan bilgi kaynağı almak isteyen başka bir okuyucuya ödünç verilir ya da rafa kaldırılır.
* Ödünç alınan bilgi kaynağının süresi başka kişiler tarafından uzattırılamaz. DVD ve dergilerde uzatma işlemi yapılmaz ve en fazla 2 gün ödünç verilir.
* Kullanıcı tarafından iade edilen kitap başka bir kullanıcı tarafından isteniyorsa kitap, iade eden okuyucuya değil, yeni istek yapan kişiye ödünç verilir.
* Ödünç aldığı materyali zamanında getirmeyen kullanıcıya bilgi kaynağını getirip gecikme cezasını ödeyinceye kadar ödünç olarak yeni kaynak verilmez.
* Yıllık izin, doğum izni, yurt dışına çıkma, konferans, yarıyıl, yaz tatili v.b. bir sebeple 15 günden fazla kurumdan uzak kalan üyeler, iade tarihi dolmasa bile ödünç aldığı bilgi kaynağını kütüphaneye iade etmek zorundadır.
* Dergilerin en son sayıları bir sonraki sayı gelene kadar ödünç verilemez.
* Kullanıcı, ödünç aldığı bilgi kaynağını kaybettiği takdirde piyasada bulunuyorsa orijinalini getirir.
* Bahçeşehir Üniversitesi Kütüphanesi, kütüphaneler arası işbirliği dahilinde, kurumda görevli öğretim üyeleri için diğer kütüphanelerden kitap, fotokopi ve tarama sonuçları getirterek de kullanıcılarının ihtiyacını karşılar. Bu işlemler için yapılan posta masrafları okul tarafından karşılanır. Bu konuda öğrencilerin bir ihtiyacı olduğu takdirde ise onlara da danışma hizmeti verilir.
* Okuyucular fotokopilerini, üniversite merkezindeki fotokopi ofisinde veya dışarıda istedikleri fotokopi merkezinde çektirebilirler.
* Kütüphanenin kapanma saatine 40 dakika kala, fotokopi için yayın dışarı verilmez.
* Kapanış saatine 15 dakika kala kütüphane sistemi kapandığı için ödünç işlemleri yapılmaz.
* Kapanış saatine 15 dakika kala kullanıcıların çıkması sağlanır ve kütüphane görevlisi tarafından Kütüphane kontrol işlemleri (elektrikle çalışan ısıtma ve soğutma cihazları, kapı kontrolleri, masalarda bırakılan eşyalar vb.) yapılır.

Güncellenme Tarihi :31.10.2017

Hizmetler

2019 Yılı Veritabanı Aboneliklerimiz

2018-2019 Eğitim Dönemi için Kütüphanemizin Abonelik Gerçekleştirdiği Veritabanları ...

Devam

E-Kitap Kullanım Kılavuzları

Elektronik kitap veritabanları içerisinden kitap indirmek için öncelikle bir kullanıcı hesabı oluşturulmalı ve Adobe Digital Editions programının sistemimizde yüklü olma...

Devam
Top