• Eğitim Dönemi: Pazartesi – Cuma | 08:45 – 00:00
  • Eğitim Dönemi: Cumartesi | 09:30 – 17:00
  • Eğitim Dönemi: Pazar | 11:00 – 19:00
  • Yaz Dönemi Pazartesi – Cuma 08:45 – 17:00
  • Sömestr Tatili Pazartesi – Cuma 08:45 – 17:00

Sıkça Sorulan Sorular

Şifre bilgileri öğrenci işleri tarafından verilmektedir. Bu konudaki istek ve şikayetlerinizi buraya iletebilirsiniz.

Bu kaynaklar kütüphane bankosunun arkasında bulunan raflarda bulunmaktadır ve kullanıcıya ödünç verme yetkilisi tarafından teslim edilmektedir.  Saatlik ya da günlük kullanılmaktadır.

Rezerv kaynaklar ders kitapları ya da hocaların öğrencilerin kullanımına sundukları kaynaklardır.

Veri tabanlarının kullanımı konusunda kütüphaneden kullanıcı eğitimi alabilirsiniz.

Veri tabanlarında yer alan  e-book ve e-dergilerin bibliyografik bilgileri sisteme aktarılmıştır.

Detay bilgisindeki URL adresinden yayına ulaşabilirsiniz.

Yapmış olduğumuz lisans anlaşmalarına göre hareket ederek belirtilen ölçülerde çıktı alabilir ya da bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Sistematik olarak veri indirmek kesinlikle yasaktır ve sorumluluk kullanıcıya aittir.

Yardım sayfasında anlatılan gerekli proxy ayarlarını bilgisayarınızda yaptıktan sonra, öğrenci sistemine giriş yaptığınız kullanıcı adı ve şifreniz, personel için ise bilgisayarı açmak için kullandığınız kullanıcı adı ve şifrenizi kullanabilirsiniz.

Kütüphanenin abone olduğu veri tabanlarına, elektronik veri tabanları sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kütüphanenin “veri tabanları” sayfasında yer alan yardım butonu ya da veritabanların “help” sayfalarından gerekli bilgiyi alabilirisiniz.

Veritabanları akademik yayınların yer aldığı bilgi kaynaklarıdır. Makale, kitap, standart, video görüntüleri, fotoğraflar vb. kaynaklar yer almaktadır.

Üzerinizde olan bir yayının ayırtması yoksa uzatmasını yapabilirsiniz (ödünç süresi bitmeden son 3 günde aktif olmaktadır ve süresi geçen yayınlar için uzatma işlemi yapılamamaktadır),  daha önce kütüphaneden almış olduğunuz yayınların listesini görebilir, kendiniz için okuma listesi oluşturabilir,  vb. işlemleri yapabilirsiniz.

Kütüphane web sayfasından kendi hesabınıza girerek ödünç istek kısmına gerekli bilgileri doldurduğunuzda istemiş olduğunuz yayın, makale üniversiteler ya da ULAKBİM aracılığıyla sağlanacaktır. ILL istekleri web üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Kütüphanelerarası Ödünç Verme (ILL) işlemi ile kitap getirtilmekte ve bu hizmetten Doktora ve Akademik Personel yararlanabilmektedir.

Web adreslerimiz:

http://library.bahcesehir.edu.tr

http://kutuphane.bahcesehir.edu.tr

http://libris.bahcesehir.edu.tr

Yukarıda belirtilen adreslere klikleyerek  web sayfamıza bağlanabilirsiniz. Web sayfasının sağ üst köşesinde bulunan kullanıcı adı ve şifre kısımlarına size verilen kullanıcı adı ve şifrenizi girerek sisteme giriş yapabilirsiniz.

Uzatma işlemleri web üzerinden ya da kütüphane banko görevlisi tarafından yapılabilir.

Kitabı en kısa süre içerisinde kütüphaneye teslim etmeli ve biriken ceza miktarını ödemelisiniz. Günlük gecikme bedeli 50 kuruştur. Eğer okuyucu bu alışkanlığını 3 sefer tekrarlarsa 2 ay süreyle kitap ödünç alamamaktadır.

Kaybedilen yayın satışta bulunabiliyorsa yenisi, eğer yoksa fotokopisi elde edilmelidir. Yayına hiç bir şekilde ulaşılamıyorsa yayının satış fiyatının günümüz değeri üzerinden 2 katı ve işlem ücreti olarak 10 TL alınır.

Ödünç alınan yayınların üzerinde ayırtma yoksa 3 sefer uzatma işlemi yapılabilir.

Referans kaynakları hariç genel koleksiyonda yer alan yayınları ve süreli yayınların eski sayılarını ödünç alabilirsiniz.

1

Dergi ve DVD ler için uzatma yapılamaz.

Kütüphaneden kitap alabilmeniz için öğrenci ya da akademik kimliğine sahip olmanız gerekmektedir.

Kütüphanenin değişik yerlerinde tablo olarak mevcuttur. Ayrıca detaylı olarak http://www.loc.gov/catdir/cpso/lcco/lcco.html adresinden görebilirsiniz.

Kitapların sırtlarına konu etiketleri yapıştırılmaktadır. Bu numaralar Library of Congress sınıflama sistemine göre verilmektedir. Her numara bir konuyu karşılamaktadır.

Tarama ekranında kitabın yer numarası yer almaktadır. Bu numarası ile kitabın raftaki yerine ulaşabilirsiniz.

Kütüphane Pazartesi-Cuma 08.45-24.00 Cumartesi 09.30-17.00 Pazar 11.00-19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Resmi tatillerde kütüphane kapalıdır. Yaz döneminde ise okulun belirlemiş olduğu mesai saatlerinde hizmet vermektedir.

Yardım ve Dökümanlar

2019 Yılı Veritabanı Aboneliklerimiz

2018-2019 Eğitim Dönemi için Kütüphanemizin Abonelik Gerçekleştirdiği Veritabanları ...

Devam

E-Kitap Kullanım Kılavuzları

Elektronik kitap veritabanları içerisinden kitap indirmek için öncelikle bir kullanıcı hesabı oluşturulmalı ve Adobe Digital Editions programının sistemimizde yüklü olma...

Devam
Top