• Barbaros Kütüphanesi/ Pazartesi-Cuma 08:30-17:15
  • Barbaros Kütüphanesi/ Cumartesi : Kapalı
  • Barbaros Kütüphanesi/ Pazar : Kapalı
  • Kuzey Kampüsü Kütüphanesi/ Pazartesi-Cuma 08:30-17:15
  • Kuzey Kampüsü Kütüphanesi / Cumartesi : Kapalı
  • Kuzey Kampüsü Kütüphanesi/ Pazar : Kapalı
  • Tıp Fakültesi Kütüphanesi Her Gün 08:30 – 24:00
  • Medical Park Hastanesi Kütüphanesi / 7/24 Saat Açık

Kütüphaneler Arası Ödünç / ILL

KÜTÜPHANELERARASI ÖDÜNÇ (ILL) / DOKÜMAN SAĞLAMA

Kütüphane koleksiyonlarında bulunmayan bilgi kaynaklarının, diğer kurumlardan, bu kurumların ödünç verme kurallarına bağlı olarak sağlanmasıdır. Bu isteklerin geliş süresi ortalama 2-3 gündür.

YARARLANMA KURALLARI

* Bahçeşehir  Üniversitesi “Kütüphanelerarası Ödünç Alma (ILL)” ve “Doküman Sağlama” hizmetlerinden sadece Akademik, İdari personel ve Doktora öğrencileri yararlanabilir.
* Kütüphanede  bulunmayan bilgi kaynakları istekleri online olarak, Kütüphane Hesabım sayfasındaki ILL (KAÖ) formu doldurularak yapılır, elden yapılan istekler işleme konulmaz.
* İstek sahibi ILL isteğinde bulunmadan önce aradığı yayının Bahçeşehir Üniversitesi kütüphane kataloğunda olup olmadığını kontrol eder. http://library.bahcesehir.edu.tr
* Bibliyografik bilgisi eksik olan kitap ve makale istekleri, istek sahibine bildirilir, eksik bilgilerin tamamlanmasından sonra işleme alınır.
* Bibliyografik bilgisi tamamlanamayan ve varlığı hiçbir kurumda saptanamayan kitap ve makale istekleri, istek sahibine bildirilir ve iptal edilir.
* İstenen kaynak kütüphaneye ulaştıktan sonra kaynağın ne zaman ve nereden alınacağı bilgisi telefon ya da e-posta ile okuyucuya bildirilir.
* Diğer kurumlardan ödünç alınan kaynakların süresinin uzatılması ödünç veren kurumun ILL politikasına bağlıdır.
* ILL talebi ile gelen yayınlar hafta içi 08:30 – 17:30 saatleri arası “Teknik Hizmetler Ofisinden” teslim alınmalı ve “Teknik Hizmetler Ofisine” iade edilmelidir.
* ILL talebi ile gelen yayınlar için uzatma isteyen kullanıcılar iade tarihinden 3 gün önce uzatma isteğinde bulunabilirler.
* İstek sahibine aynı kurumdan aynı anda 5’ten fazla istek yapılamaz.
* Kütüphanelerarası ödünç alma hizmetlerine ilişkin her tür soru, sorun ve  önerilerinizi  yigitcan.dursuner@lib.bau.edu.tr adresine iletebilirsiniz.

 ILL Yararlanma Hakkı

Akademik Personel Aynı anda 10 bilgi kaynağı
İdari Personel Aynı anda 10 bilgi kaynağı
Doktora Öğrencisi Aynı anda 10 bilgi kaynağı
DİĞER ÜNİVERSİTE KÜTÜPHANELERİNİN YARARLANMA KURALLARI
* Kütüphanelerarası ödünç verme (ILL) hizmetinden KİTS’e üye olan kütüphaneler yararlanabilir.
* Ödünç alma işlemlerinde Kütüphanelerarası Ödünç Kitap/Makale İstek Formu’nun KİTS üzerinden eksiksiz doldurulması gerekmektedir.
* Formu dolduran kurum, kitabın kaybolması ya da hasar görmesi durumunda tüm sorumlulukları kabul eder.
* Üniversite kütüphaneleri 1 ay süreyle 20 kitabı ödünç isteyebilir.
* İstek yapılan kitaplar kargo ile gönderilir. Bahçeşehir Üniversitesi Barbaros Kütüphanesi’ne iade edilmesi gereken kitapların da kargo ile ulaştırılması tercih edilir. Kargo ile ilgili tüm masraflar isteği yapan kütüphaneye aittir.
* Dergiler, referans kaynakları, nadir eserler, kısa süreli ödünç verme (reserve) ve görsel-işitsel materyaller ödünç verilemez.
* Makale ve kitap fotokopileri telif hakları yasasının izin verdiği ölçüler dahilinde gönderilebilir.
* İhtiyaç duyulması halinde ödünç verilen yayın, iade tarihi dolmadan geri istenebilir.

Güncellenme Tarihi :29.05.2019

Hizmetler

E-Kitap Kullanım Kılavuzları

EBSCO E-kitap Kullanım Kılavuzunu buradan indirebilirsiniz. Proquest E-kitap Kullanım Kılavuzunu buradan indirebilirsiniz. ...

Devam

Turnitin İntihal Tespit Programı

Turnitin İntihal Tespit Programı   Turnitin Programı 2015 yılı itibariyle Akademisyenlerimizin ve Öğrencilerimizin kullanımına açılmıştır. Akademisyenlerimizin hesap açıl...

Devam
Top