• Barbaros Kütüphanesi / Pazartesi-Cuma : 08:30-17:15
 • Barbaros Kütüphanesi / Cumartesi : Kapalı
 • Barbaros Kütüphanesi / Pazar : Kapalı
 • Kuzey Kampüsü Kütüphanesi / Pazartesi-Cuma : 08:30-22:00
 • Kuzey Kampüsü Kütüphanesi / Cumartesi : Kapalı
 • Kuzey Kampüsü Kütüphanesi/ Pazar : Kapalı
 • Tıp Fakültesi Kütüphanesi / Her Gün : 08:30 – 24:00
 • Medical Park Hastanesi Kütüphanesi / Her Gün : 7/24 Saat Açık
 • Hukuk Fakültesi Kütüphanesi / Pazartesi-Cuma : 08:30-22:00
 • Hukuk Fakültesi Kütüphanesi / Cumartesi : 10:00-18:00
 • Hukuk Fakültesi Kütüphanesi / Pazar : 11:00-:19:00
 • Diş Hekimliği Fakültesi Kütüphanesi/Pazartesi-Cuma : 08:30-17:15
 • Diş Hekimliği Fakültesi Kütüphanesi / Cumartesi : Kapalı
 • Diş Hekimliği Fakültesi Kütüphanesi / Pazar : Kapalı
 • Kemerburgaz Future Kampüs Kütüphanesi / Her Gün : 7/24 Saat Açık

Kampüs Dışı Erişim

Üniversitemizin yapmış olduğu lisans anlaşmaları nedeni ile veritabanlarından sistematik olarak veri transfer edilmesi yasaktır!
Tümü
A - E
F - J
K - O
P - T
U - Z
Veritabanı Adı Veritabanı İçeriği Kampüs Dışı Erişim
*BAU Academic Search Federe arama motoruyla birden fazla veritabanını aynı anda tarayabilirsiniz.
Academic Search Ultimate Fizik, Matematik, Biyoloji, Kimya, Mühendislik, Jeoloji, Hukuk, Psikoloji, Veterinerlik, Malzeme Bilimi, Müzik, Din
AccessMedicine Sağlık, Tıp, Anatomi, Psikoloji, Farmakoloji, Patoloji,
ACS (American Chemical Society) Kimya alanında ve ilgili disiplinlerde ACS (Amerikan Kimya Derneği) tarafından yayınlanan dergilere tam metin elektronik erişim sağlanmaktadır. En eskisi 1879 yılı olmak üzere dergilerin arşiv erişimleri mevcuttur.
Annual Reviews Annual Reviews, bilimin ilerlemesi ve toplumun yararına bilginin sentezini ve entegrasyonunu amaçlayan kar amacı gütmeyen bir yayıncıdır.
Applied Science & Business Periodicals Retrospective Index 1913-1983 döneminde yayınlanmış olan 2,000’den fazla yayını indeksleyen yaşam bilimleri ve iktisadi idari bilimler alanındaki temel indekslerden biridir. Yaklaşık 4,5 milyondan fazla kayıtın yer aldığı veri tabanında, çevre mühendisliği, ekonomi, elektrik ve elektronik mühendisliği, enerji kaynakları ve araştırmaları, finans, havacılık ve uzay, endüstri mühendisliği, iletişim ve bilgi teknolojileri, iş sağlığı ve güvenliği, kimyasal maddeler ve eczacılık, maden mühendisliği, muhasebe, nükleer enerjisi ve mühendisliği, otomotiv mühendisliği, pazarlama ve satış, şirket birleşmeleri, ulaşım, uluslararası ticaret ve yayıncılık ve daha pek çok konuda birincil öneme sahip yayınları içerir.
Applied Science & Technology Index Retrospective 1913 ve 1983 yılları arasındaki önemli tarihi bilimsel buluşları ve çalışmaları kapsayan teknoloji ve uygulamalı bilimler indeksi
Art Index Retrospective (H.W. Wilson)
Beck eBibliothek Hukuk Yayıları, Dergileri, Literatür, Talimat
Beck Online Hukuk, Sözleşmeler.
Bridgeman Education Bridgeman Sanat Kütüphanesi(Bridgeman Art Library )’nin online eğitim kaynağı olan Bridgeman Education; güzel sanatlar, mimari, kültür ve tarih alanlarında görüntü içeriklerine erişim sunmaktadır. Bridgeman Education, eğitim ve öğrenim alanında kullanılmak üzere 2 milyondan fazla yüksek çözünürlüğe sahip görüntü içeriğine yasal olarak erişim sağlamaktadır.
Britannica Online Sanat ve Edebiyat, Dünya ve Coğrafya, Sağlık ve Tıp, Felsefe ve Din, Spor ve Eğlence, Bilim ve Matematik, Yaşambilimi, Toplum ve Beşeri Bilim, Doğa Bilimleri, Teknoloji ve Tarih
Business Periodicals Index Retrospective: 1913-1982
Business Source Ultimate İşletme, Ekonomi, Finans, İktisadi ve İdari Bilimler
CAB Abstracts Tarım, uygulamalı yaşam bilimleri, ormancılık, insan beslenmesi, veterinerlik, tıp ve çevre konularından oluşan veri tabanıdır.
Cambridge Online Journal Fen bilimleri, Mühendislik, Mimarlık, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Ekonomi, Siyaset, Tıp, Eczacılık
Central & Eastern European Academic Source Edebiyat, Fen bilimleri, Hukuk, İş ve Ekonomi, Kütüphane ve Bilgi Bilimleri, Mühendislik, Siyaset Bilimi, Sosyoloji, Tarih, Tıp ve Sağlık Bilimleri
Clinical Key Sağlık Birimleri, Tıp, Klinik Çalışmalar
ClinicalKey Student
Complete Anatomy Erişim için kütüphaneye başvurunuz.
DeGruyter Ebooks Mimarlık ve Tasarım, Hukuk, Felsefe, Sanat, Kütüphane ve Enformasyon Bilimleri, Fizik, Kimya, Endüstriyel Kimya, Malzeme Bilimleri, Geosciences, Klasik ve Eski Yakın Doğu Çalışmaları, Dilbilim, Sosyal Bilimler, İktisat, Edebiyat, Kültür ve Alan Çalışmaları, Teoloji ve Dini Araştırmalar, Mühendislik, Bilgisayar Bilimleri, Matematik, Tarih, Tıp ve Yaşam Bilimleri.
Dentistry & Oral Sciences Source Diş hekimliği
Drama Online Drama Online, 1.400'den fazla oyun yazarından 4.500'den fazla oyun metni, 400'den fazla sesli oyun, 420 saatlik video ve önde gelen tiyatro yayıncıları ve şirketlerinden 500 bilimsel kitap içeren, eksiksiz bir multimedya tiyatro deneyimi sunan ve hızla büyüyen bir çalışma kaynağıdır. Eşsiz Oyun Araçları özelliği, yakın çalışma veya performans için oyunlarla etkileşime geçmenin yeni yollarını sunan Karakter Izgaraları, Sözcükler ve Konuşma grafikleri ve Kitapları içerir. Video içeriği, Etkileşimli Transkript Oynatıcı ve yeni Video Kırpma işlevi tarafından desteklenir.
Dynamed Sağlık Birimleri, Tıp, Anatomi, Pskoloji
E-Book Academic Collection Multidisiplin elektronik kitap veritabanı
Ebook Central (Proquest) Multidisiplin elektronik kitap veritabanı
Education Index Retrospective: 1929-1983 çok-kültürlü/etnik eğitim, dil sanatları, din eğitimi, eğitimde bilgisayarlar, fen ve matematik, hükümet fonları, kütüphanecilik, literatür standartları, okul öncesi eğitim, okul yönetimi, orta öğretim, sanat dalları, sosyal çalışmalar, sürekli eğitim, uzaktan eğitim, yetişkin eğitimi, yüksek öğrenim v.b. konularında birçoğu hakemli olmak üzere 700’den fazla yayını detaylı bir şekilde indeksleyerek 835.000’den fazla kayıt sunar.
Edward Elgar Sosyal bilimler ağırlıklı elektronik kitap platformu
Emerald Premier Muhasebe, Maliye ve Yasalar, Eğitim, Sağlık Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Endüstri Sektörleri ve İnovasyon, Bilgi Yönetimi, Uluslararası İşletme, Kütüphane Yönetimi ve Kütüphanecilik, Yönetim Bilimleri, Ekonomi ve Sosyal Politika, Kalite Yönetimi, Pazarlama, Faaliyet Yönetimi, Emlak ve Mülkiyet, Strateji ve Genel Yönetim
EMIS • İsletme, İktisat, Ekonomi, İstatistik, Bankacılık ve Finans Bölümleri-Şirket, Sektör ve Ülke Analizinin tamamı • Kamu Yönetimi-Haberler, Ülke Analizi • Mimarlık, İnşaat Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama : Örneğin: Emis Insights Construction Sector Report-Turkey • Gıda Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği, vb… Tüm Mühendislikler-Tüm Sektor Raporları (Ülkesel, Bölgesel ya da Global Raporlar, Sektörel Benchmark, Sektörlerdeki Trendlerin Takibi, … • Sosyoloji-Proje Çalışmaları Kapsamında Tüm Haber İçerikleri • Psikoloji-Klinik Terapiler ve Genel Olarak Tıbbi. Gelişmeler Üzerine Çok Çesitli İçerik • Tıp Fakültesi, Eczacılık, Diş Hekimliği-Genel Olarak Sağlık Sektörünün tamamı üzerine kapsamlı içerik • Uluslararası Ticaret-İhracat & İthalat Pazarları, Yeni Pazar Arayışları ve Dış Ticaret Kapsamında Hedeflenen Ülkelerdeki Şirket Profillerine Erişim, Global ve Yerel Sektör Raporları, Sektör Verileri • Uluslararası İlişkiler- Ülke Analizi Üzerine Ülke Raporları (Ağırlıklı Ekonomik ve Politik Gelişmeleri İçeren) • Siyaset Bilimi-Siyasi Haber Arşivi, Ülke Raporları • İstatistik–Tüm Sektör İstatistikleri, Makro veriler, • Kimya ve Biyoloji Bilimleri-Biyoloji ve Kimya Dünyasına Hitap Eden Tüm Raporlar • Hukuk Fakültesi-Şirket Satın Alma ve Birleşme Haberleri, Raporları ve Şirket Analizi Bölümünün Tamamı • Bilim ve Teknoloji Enstitüsü-Tum Platform İçeriği
ERIC Eğitim, Eğitim Bilimleri, Öğretmen Eğitimi
Essential Science Indicators Bu platformun kullanılabilmesi için Web of Science kullanıcı hesabı oluşturulması gerekmektedir.
European Views of the Americas: 1493-1750
Financial Times
Financial Times Kayıt Linki
GreenFILE Küresel Isınma, İklim Değişiklikleri, Kirlilik, Ağaçlandırma, Tarım, Yenilenebilir Enerji ve Geri Dönüşüm, Eğitim, Hukuk, Teknoloji
Hein Online Hukuk, Raporlar, Tüzükler, Yasalar.
HukukTürk Hukuk, İçtihatler, Mevzuat, Bibliyografya
Humanities & Social Sciences Index Retrospective Beşeri ve sosyal bilimlerin farklı alanlarındaki önemli kaynakları içeren bir indeks. 1907-1984 yılları arasını kapsar.
IEEE Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgi Teknolojisi, Bilgisayar, Biyomedikal Mühendisliği, Fizik
IGI Global e-Kitap Mühendislik, İletişim, Sağlık, Yönetim
InCites Araştırma girdi ve çıktılarının ölçümü, güncel trendlerin takibi ve makalelerin, dergilerin, kurumların, kişilerin ve bölgelerin karşılaştırılması imkanını sunan, bütünleşik web tabanlı tek akademik platformdur. Bu platformun kullanılabilmesi için Web of Science kullanıcı hesabı oluşturulması gerekmektedir.
İntihal.net İntihal tespit programı.
IOP Science Fizik, astronomi, matematik, kuantum, malzeme bilimi, genel kültür, enerji, biyomedikal alanlarında elektronik kitap platformu
IOS Press Tıp, kimya, bilgisayar bilimleri, mühendislik çevre bilimleri, mimarlık, fizik, matematik, sosyal bilimler alanlarında elektronik kitap platformu
iThenticate İntihal Engelleme.(Kullanıcı hesabı almak için kütüphaneyle irtibata geçmelisiniz) Yalnızca akademik personeller kullanabilir.
Journal Citation Reports Bu platformun kullanılabilmesi için Web of Science kullanıcı hesabı oluşturulması gerekmektedir.
JSTOR Sanat ve Beşeri Bilimler
Jurix
Legal Online Kütüphane Legal Yayıncılığa ait basılı hukuk kitapları (470 +) ve 12 farklı başlıktaki hukuk dergilerinin (680 +) tüm sayılarının basılı ile birebir aynı görünümlü dijital hallerine online olarak ulaşılabilmektedir.
Legalbank Legalbank’tan içtihata (2.000.000 +) (Yargıtay, Danıştay, BAM, BİM vb.) mevzuata (43.000 +) (Kanun, KHK, CBK, Yönetmelik, Tebliğ vb) akademik ve uygulamaya yönelik makalelere (34.700 +) , dilekçe ve belgelere (2.500 +) gerekçelere (400 +) online olarak erişilebilmektedir.
Lexpera Hukuk, Raporlar, Tüzükler, Yasalar,Hukuk Yayınları - Dergileri, Literatür
Library, Information Science & Technology Abstracts 500'den fazla temel dergi, 50'nin üzerinde öncelikli dergi ve 125 seçkin derginin yanı sıra kitapları, araştırma raporları ve tutanakları dizinlemektedir.
MasterFILE Complete İş, Sağlık, Eğitim, Spor, Gündelik Yaşam, Kişisel Finans, Genel Bilim, Kültür, Kendin Yap (DIY), Moda.
MasterFILE Reference eBook Collection
MathSciNet Matematik ve İlişkili Alanlar
MEDLINE Biyotıp, Klinik öncesi bilimler, Davranış bilimleri, Biyomühendislik, Sağlık politikası gelişimi, Yaşam bilimi.
Mendeley Referans yönetim sistemi
MIT Press Multidisciplinary electronic book platform
Nature Biyolojik Bilimler, İşletme ve Ticaret, Toprak ve Çevre Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Beşeri Bilimler, Bilimsel Toplum, Sosyal Bilimler.
Newspaper Source Plus Gazeteler, Bültenler ve Haber dergileri
Newswires
Open Dissertations
OVID LWW Total Access Tıp, Sağlık Bilimleri.
Oxford Public International Law The Max Planck Encyclopedias of International Law ve Oxford Scholarly Authorities on International Law koleksiyonlarını içeren hukuk yayınları platformu
Oxford Scholar e-Kitap Hukuk, İşletme ve Yönetim, Sağlık Birimleri, Sanat ve Beşeri Bilimler, Bilim
Oxford University Press Journals Sosyal Bilimler, Matematik, Hukuk, İşletme, Yaşam Bilimleri
Pep-Web Psychoanalytic Electronic Publishing Psikoloji, Psikoanaliz, Psikiyatri
Peter Lang Multidisipliner elektronik kitap veri tabanı
Pidgeon Digital Sanat ve Beşeri Bilimler
Proquest Central ABI/INFORM,Accounting, Tax & Banking Collection,Arts & Humanities Database,Asian & European Business Collection,Australia & New Zealand Database,Biology Database,Business Market Research,Canadian Business & Current Affairs,Canadian Newsstream,Career & Technical Education,Computing Database,Continental Europe Database,Criminal Justice,East & South Asia Database,East Europe, Central Europe Database,Education Database,Family Health Database,Global Breaking Newswires,Health & Medical Complete,Health Management,India Database,International Newsstream,Latin America & Iberia Database,Library Science Database,Linguistics Database,Middle East & Africa Database,Military Database,Nursing & Allied Health Database,Political Science Database,Psychology Database,Public Health Database,Religion Database,Research Library information ,Science Database,Social Science Database,Sociology Database,Telecommunications Database,Turkey Database,UK & Ireland Database,US Newsstream
Proquest Dissertations and Theses Global Tezler - Multidisipliner
PsycARTICLES Psikoloji, Psikometri, Analiz, Nörobilim
PsycBOOKS Psikoloji, Nörobilim, Kişilik, İletişim
Regional Business News İşletme ve Yönetim, Finans
Sage E-Books Eğitim,
SAGE Journals Online İşletme, Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Teknoloji ve Tıp
ScienceDirect Kimya, Klinik Tıp, Bilgisayar Bilimi, Yer ve Gök Bilimi, Ekonomi, İşletme ve Yönetim, Mühendislik, Enerji ve Teknoloji, Çevre Bilimleri, Madde Bilimi, Matematik, Fizik ve Astronomi, Sosyal Bilimler
SciFinder Kayıt Kayıt için yalnızca bahcesehir(bau) mail adresleri kullanılabilir. Daha fazla bilgi için kayıt kılavuzunu inceleyebilirsiniz.
SciFinder Methods Now Analitik ve sentetik yöntemlerin en geniş koleksiyonunu adım adım incelemek ve karşılaştırmak için kullanabileceğiniz bir kaynak.
SciFinder-n Erişim Referanslar, maddeler, reaksiyonlar ve daha fazlasını kapsayan CAS veritabanlarını keşfetmenizi sağlayan bir platform.
SciVal Scival tüm dünyada 14.000' in üzerinde araştırma kuruluşu ve 230 ülkenin araştırma performans verilerine hızlı ve kolay erişim sağlamaktadır.
Scopus Kimya, Klinik Tıp, Bilgisayar Bilimi, Yer ve Gök Bilimi, Ekonomi, İşletme ve Yönetim, Mühendislik, Enerji ve Teknoloji, Çevre Bilimleri, Madde Bilimi, Matematik, Fizik ve Astronomi, Sosyal Bilimler
Social Sciences Index Retrospective 1907-1983 yılları arasında yayınlanmış sosyal bilimlerin çeşitli alanlarındaki önemli dergileri içeren indeks
Springer Protocols Dünyanın en kapsamlı biyomedikal ve yaşam bilimleri protokollerini içeren platform. Denenmiş ve test edilmiş 54.000'den fazla makale.
SpringerLink Kimya, Bilgisayar Bilimi, Ekonomi, Mühendislik, Çevre Bilimleri, Yer Bilimleri, Hukuk, Yaşam Bilimleri, Matematik, Tıp, Fizik ve Astronomi
Statista
Swisslex Hukuk, Vergi Hukuku, Ceza Hukuku, Yasalar
Taylor & Francis Tarım, Sağlık Bilimleri, Davranış Bilimleri, Tıp, Psikoloji, Fen, Sosyal Bilimler
Taylor and Francis Ebooks Çevre Bilimi, Coğrafya, Sağlık ve Sosyal Bakım, Beşeri Bilimler, Dil, Kültür ve Turizm, Çevre Bilimleri, Biyoloji, Tıp, Diş Hekimliği, Hemşirelik, Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Sosyal Bilimler, Spor, Turizm.
Teacher Reference Center Profesyonel eğitimcilere yardımcı olmak amacıyla, en popüler 280 öğretmen ve yönetici dergisinin ve magazininin indeks / özet bilgilerini içerir.
The Belt and Road Initiative Reference Source Bilim, Coğrafya, Çevre, Ekonomi ve Finans, Hukuk, İnternet ve Telekomünikasyon, İnşaat Mühendisliği, Lojistik, Mimarlık, Siyaset, Sürdürülebilir Gelişim, Tarım, Teknoloji, Ticaret
Thieme Connect
TR Dizin ULAKBİM Ulusal Veri Tabanları (UVT), araştırmacıların Türkçe bilimsel içeriğe elektronik ortamda erişimlerini etkinleştirmek amacıyla, ULAKBİM tarafından uluslararası standartlarda oluşturulmakta olan veri tabanlarıdır.
Turcademy Doğa Bilimleri, Fen Bilimleri, Hukuk, Mühendislik Bilimler, Müzik ve Güzel Sanatlar, Sağlık Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler Not: Turcademy kitaplarına tam metin erişim için üniversite mail adresinizle hesap oluşturmanız gerekmektedir.
Turnitin Öğrenci; ödev, tez, proje kontrolleri.Kullanıcı hesabı için kütüphanemizle irtibata geçmelisiniz
Up To Date Hastalık Tanıları, Terminoloji, Grafikler.
Web News
Web of Science Multidisiplin Veritabanı, Indexler, Yazar ve Yayın Bilgileri. Kapsadığı indeksler: Art&Humanities Citaiton Index, Book Citation Index, Conference Proceedings Citation Index (CPCI-S) ve (CPCI-SSH), Science Citation Index, Social Science Citation Index
Wiley Online Library Ticaret, Maliye, Yönetim, Kimya, Bilgisayar Bilimi, Yerbilim, Eğitim, Mühendislik, Hukuk, Yaşam Bilimleri, Tıp, Matematik, İstatistik, Fizik, Psikoloji

Yardım ve Dökümanlar

Kütüphane Hesabım

Kütüphabe Hesabım Kılavuzunu buradan indirebilirsiniz. Kütüphane Hesabım Kılavuzunu buradan izleyebilirsiniz. ...

Devam

E-Kitap Kullanım Kılavuzları

EBSCO E-kitap Kullanım Kılavuzunu buradan indirebilirsiniz. Proquest E-kitap Kullanım Kılavuzunu buradan indirebilirsiniz. ...

Devam
Copyright 2022 © Bahçeşehir Üniversitesi. Tüm Hakları Saklıdır.
Kütüphanemiz Ankos üyesidir.
Tasarım & Uygulama:Ubit
Top